Публікація у виданні Delo.ua від 27.11.2019

Никита Бондаренко, Со-основатель торговой марки белья SCOWTH

Сьогодні я розповім про те, як отримав гроші на запуск власного бізнесу від державної служби зайнятості.

Що трапилося?

Початком свого бізнесу я вважаю момент, коли залишився без роботи. На початку 2015 року я потрапив під скорочення на Київському картонно-паперовому комбінаті. Одразу ж після цих подій я став на облік до центру зайнятості – у Дарницькому районі міста Києва.

Там протягом двох місяців – з березня по травень 2015 року мені підшукували роботу і виплачували допомогу по безробіттю. Але, на жаль, ці пошуки не увінчалися успіхом – пропозицій просто не було через високу заробітну плату на попередньому місці роботи, вищу за ринкову, або ж пропозиції були застарілими.

Паралельно з пошуком роботи я дізнався про можливості для підприємців у державній службі зайнятості. Вони полягали в навчальному курсі з підприємницької діяльності. По суті, це були заняття з бізнес-планування, звітності та інших базових навичок для підприємця-початківця. Після навчання слухачі отримували одноразову виплату – замість того, щоб отримувати допомогу по безробіттю щомісяця – отримували всю накопичену суму разом.

Саме ця можливість мене й зацікавила, адже нарешті я зміг би спробувати себе в ролі підприємця і реалізувати в життя свій давній задум. А полягав він у моделюванні та пошитті зручної нижньої білизни для чоловіків.

Чому? Тому, що протягом багатьох років я постійно стикався з незручною або низькоякісною білизною і жоден із виробників не пропонував той продукт, який би я хотів – якісний  і водночас зручний.

Про своє бажання самостійно себе працевлаштувати та підвищити статистику щодо проходження програм підготовки нових кадрів я розповів фахівцям служби зайнятості, після чого поповнив ряди слухачів курсу для підприємців.

Як проходило навчання і як я отримав гроші на запуск бізнесу?

Навчання тривало протягом двох місяців. Заняття проходили 1-2 рази  на тиждень. Вони мені були в задоволення, тому що на заняттях я спілкувався з такими ж потенційними підприємцями, які як і я, з одного боку горіли бізнес-ідеєю, з іншого – не хотіли повторювати помилок багатьох  бізнесменів.  Я маю на увазі – неправильні фінансові розрахунки, відсутність заробітної плати співробітникам і власникам бізнесу, гроші на перший час існування компанії та інші моменти.

Після завершення навчального курсу я захистив бізнес-план, де виклав свою бізнес-ідею. Вона полягала в пошитті якісної чоловічої білизни, використання матеріалів і фурнітури іноземних виробників за принципом аутсорсингу. Я маю на увазі таку схему – технолог-аутсорсер розробляє модель з урахуванням побажань клієнтів . Модель затверджується і готується тестова партія білизни. Потім партія білизни проходить тестування серед чоловіків з різною статурою – якщо білизна комфортна і добре носиться протягом місяця, то модель відправляється на виробництво, якщо не зручна – то переробляється з самого початку.

Продавати білизну я планував онлайн – через соціальні мережі, інтернет-магазин, офлайн – через магазини-партнери в різних містах України.

У стартових витратах я вказав суму в $ 3 тисячі, з яких $ 2 тисячі планував отримати від державної служби зайнятості, а решту суми залучити за рахунок власних заощаджень. 

Зрештою, гроші на запуск бізнесу я отримав і почав свій бізнес, який окупився через 2 місяці. У грудні 2019 року моєму бізнесу виповниться 4 роки.

Тому закликаю – шукайте можливості всюди, де тільки можливо, адже ідеї можуть виявитися навіть там, де, на перший погляд, їх начебто і немає.