Молоді люді, які мають інвалідність, нерідко комплексують та зневірюються в своїх силах. Через нестачу знання законодавства, досвіду та звичайної впевненості в своїх силах вони часто не мають роботи. Це створює додаткові сімейні та матеріальні ускладнення, а нерідко й психологічні проблеми та депресії.

34 річний Олександр Затоковой до того, як отримав інвалідність, багато років працював за професію - трактористом–машиністом сільськогосподарського виробництва. Пан Олександр мешкає в селі Нижня Дованка, що в Луганській області, разом з дружиною Мариною та 14-річним сином Юрієм.

Коли минулого року він, єдиний годувальник у сім’ї, отримав через травму плеча ІІІ групу інвалідності, що призвело до обмеження фізичної праці на обидві руки, колишній тракторист не довго засмучувався. Натомість, звернувся за допомогою в працевлаштуванні до Сватівського районного центру зайнятості, що в Луганській області.

Пан Затоковий виявився надзвичайно наполегливим у пошуку роботи. Постійно намагався працевлаштуватися: відвідував ярмарки вакансій, різноманітні семінари, тренінги, складав плани самопошуку, мав зустрічі на підприємствах, де сподівався знайти роботу. Та вакансій, які б відповідали згідно індивідуальній програмі реабілітації, не було. В програмі було вказано лише три доступні за станом здоров’я  професії, за якими знайти роботу в селі було неможливо.

Олександр Юрійович звик розраховувати тільки на себе, тому спільно з фахівцями центру зайнятості  почав вивчати інші варіанти працевлаштування. Він взяв участь в семінарах «Як розпочати свій бізнес?», «Удосконалюй методи пошуку роботи», пройшов профдіагностичне обстеження. За направленням центру зайнятості пройшов підвищення кваліфікації з курсу «Організаційні основи трудових відносин на підприємствах». Після цього центр зайнятості запропонував чоловікові зайнятися підприємницькою діяльністю. Олександр Юрійович, зареєструвавшись як приватний підприємець, отримав одноразову виплату для організації підприємницької діяльності. Вже протягом двох місяців заробляє гроші, надаючи послуги таксі. На власному автомобілі забезпечує пасажирські перевезення жителів села Нижня Дованка та приїжджих. Щоправда, для керування автомобілем за умов його стану здоров’я панові Олександрові требі було спеціальний дозвіл від ДАІ.  

Послуги таксі в селі з двома тисячами мешканців виявилися затребуваними і бізнес приносить прибуток. Дружина Олександра Марина дуже вдячна центру зайнятості за допомогу і щаслива, що чоловік знову став працювати та заробляти гроші.

Самому підприємцю його справа подобається, адже вона дає можливість приносити користь іншим, спілкуватися з цікавими людьми, отримувати дохід для родини, а також самостійно  розпоряджатися власним часом.

Завдяки бажанню молодого чоловіка та спільним зусиллям фахівців центру зайнятості забезпечення зайнятістю стало успішним. 

 

Автор: Л.С.Охрімчук, начальник відділу організації

працевлаштування населення

Сватівського районного центру зайнятості Луганської області