Відомо багато прикладів успішних людей з особливими потребами, які, незважаючи на труднощі й перешкоди, досягали бажаного і не здавалися.

Серед таких є життєва історія Дмитра Снігура, жителя села Родниківка. У травні 2018  року він звернувся до Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості по допомогу в працевлаштуванні. Йому запропонували підвищити свою кваліфікацію шляхом стажування безпосередньо на виробництві за професією бляхар. Успішно зарекомендувавши себе як здібний робітник, уже наприкінці літа Дмитро був працевлаштований до місцевого підприємця  Євгена Величка.

Окремої уваги заслуговує життєва історія Олександра Коваля, який у січні поточного року звернувся до Черкаської районної філії обласного центру зайнятості. Понад десять років Олександр пропрацював в органах внутрішніх справ, брав участь у бойових діях на Сході країни та був звільнений зі служби через стан здоров’я. Отримавши 2 групу інвалідності, чоловік працювати за своєю професією вже не мав можливості, тому розпочав пошук роботи. Фахівці служби зайнятості, враховуючи психоемоційний стан Олександра, запропонували  йому соціальний супровід під час працевлаштування за підходом кейс-менеджменту. Олександр отримав комплекс послуг з професійної орієнтації із залученням фахівців громадської організації «Черкаський правозахисний центр». Ознайомившись з успішними історіями у започаткуванні бізнес-ідей інших учасників АТО, чоловік вирішив реалізувати свої знання і професійний досвід та відкрив офіс з надання правової допомоги громадянам. Олександр отримав одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Показовим є також приклад уманчанина з інвалідністю Віталія Кудрявцева, який нещодавно, після втрати роботи, звернувся до Уманської районної філії обласного центру зайнятості. Активна життєва позиція чоловіка, його бажання працювати, навички, набуті на семінарах з техніки пошуку роботи, відвідування ярмарків вакансій дали позитивний результат – його працевлаштовано до Уманської районної лікарні охоронником. Віталій задоволений, що знайшов роботу, яка його влаштовує, насамперед, за станом здоров’я: «Я працюю, і це головне, почуваюся корисним  суспільству, перебуваю серед колег та виконую свої обов’язки не гірше за інших працівників».

 І таких історій, на щастя, маємо багато. Черкащанин Максим реалізував себе у сфері перевезення людей у таксі, Михайло та Олександр відкрили власні бюро з надання юридичних послуг, Олександр у сфері транспорту організував вантажні перевезення, Євгеній започаткував бізнес з різки металу та виготовлення металевих виробів на продаж, Олександр відкрив магазин з продажу елітних сортів чаю; христинівчанка Вікторія відкрила масажний кабінет, житель Чорнобаївщини Віталій – стоматологічний кабінет, а мешканець Корсунщини Максим займається шиномонтажем автомобілів на базі особисто створеної станції технічного обслуговування.

Довідково:

З початку року 11 безробітних черкащан з інвалідністю виявили бажання започаткувати власний бізнес і їм одноразово було виплачено допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності