Сучасний ринок праці вимагає нових підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням особливостей розвитку місцевого та  регіонального ринків праці, специфіки підприємницької активності регіону і соціальної сфери в цілому.

Залучити роботодавців до системної співпраці можна, якщо довести спроможність якісно виконувати їх замовлення та надавати адресну допомогу у вирішенні кадрових питань та укомплектовувати наявні вакансії претендентами з числа клієнтів державної служби зайнятості – шукачів роботи.

Відтак, з 01 серпня 2019 року на Дніпропетровщині стартував пілотний проєкт із впровадження інституту «Консультанта роботодавця». Центри зайнятості спільно з роботодавцями на постійній основі відпрацьовують стратегію подальшої взаємодії. Шляхом об’єднання зусиль співпрацюють з питань  забезпечення розвитку соціального діалогу, сприяння зайнятості населення та формування принципів соціальної відповідальності.

Центрами зайнятості, у яких проходять пілотні проєкти, уже укладено 224 угоди про співпрацю з роботодавцями регіону.

Передбачається надання кожному роботодавцю комплексних індивідуальних послуг. Насамперед, це оперативний добір працівників,  залежно  від специфіки та галузі діяльності підприємства, професійне навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості або ж безпосередньо на виробництві в роботодавця.

Уже 414 роботодавців активно використовують у роботі сервіс служби зайнятості «Електронний кабінет роботодавця», за допомогою якого подано 469 інформацій про наявні вільні робочі місця. 

Водночас професійні консультанти роботодавців у своїй роботі застосовують елементи рекрутингу. Проводиться попередній відбір кандидатів, які максимально відповідають заявленим вимогам до вакантної посади, далі –забезпечується організація зустрічей та онлайн-співбесід претендентів із роботодавцями.