В період з 10 по 12 квітня 2018 року на базі Державного навчального закладу «Київське регіональне вище професійне училище будівництва» проведено професійний іспит кандидатів, відібраних відповідно до вимог міждержавної Угоди про тимчасове працевлаштування українських громадян в Державі Ізраїль та Імплементаційного протоколу А (будівельна галузь) (далі – Протокол), за участю представників PIBA, СІМІ (Держава Ізраїль), некомерційної організації Благодійного Фонду «Гарна робота» та Державної служби зайнятості (Центрального апарату).

Довідково (інформація станом на 10.04.2018):

  • загальна кількість осіб, зареєстрованих в Реєстрі для участі у відборі, та опрацьованому PIBA – 711;

  • допущено осіб до участі у тестуванні (професійному іспиті) – 651;

  • запрошено осіб до участі у тестуванні (організацію інформування щодо проведення тестування забезпечувала некомерційна організація) – 446;

  • прибуло осіб для участі в тестуванні – 300;

  • кількість осіб, які пройшли тестування – 171;

  • не здали тест – 129.

Відповідно домовленостей, досягнутих з ізраїльськими партнерами, 251 особа, що була допущена до тестування, але з якихось причин не прибула для участі в іспиті, має змогу пройти тестування під час проведення наступного професійного іспиту (станом на 18.04.2018 дата не визначена).

Відповідно до частини восьмої та дев’ятої статті 7 Протоколу, наступним етапом відбору заявників є проведення ізраїльськими партнерами так званої «лотереї», оскільки не залежно від кількості працівників та кількості відібраних заявників, максимальна чисельність українських працівників, відібраних ізраїльською стороною, не повинна перевищувати 75 % загальної кількості осіб, які здали професійний іспит.

На цьому етапі PIBA використовуватиме випадковий комп’ютерний відбір. Про результати якого Центральний апарат Служби буде проінформовано до 23.04.2018.

Відповідно до частини дванадцятої статті 7 Протоколу, наступним етапом відбору є проходження відібраними кандидатами медичного огляду в медичному закладі Американський медичний центр, що відібраний ізраїльською стороною для проходження медичного огляду кандидатів на працевлаштування з філіями в містах Київ, Львів та Одеса. Медичний огляд кандидати проходять за власний рахунок (додаткову інформацію щодо проходження медичного огляду та його вартості можна отримати за довідковим телефоном центру +38(044)4907600).