Відповідно до вимог, наданих Міністерством охорони здоров’я Держави Ізраїль, іноземні працівники, які приїжджають на працевлаштування за Міжурядовими угодами, в т.ч. українські працівники, після прибуття в Державу Ізраїль,  мають вакцинуватися.

 

Витяг з офіційного документу, наданого Міністерством внутрішніх справ Держави Ізраїль «Декларація та зобов’язання заявника на отримання візи і дозволу на роботу (В/1)» для українських працівників:

«Я розумію і погоджуюсь з тим, що після прибуття в Ізраїль я отримаю щеплення, необхідні для роботи в Ізраїлі, відповідно до чинних норм Міністерства охорони здоров’я Ізраїлю, і заявляю, що не перешкоджатиму отриманню щеплення.

Я також погоджуюсь і розумію, що якщо я відмовлюся від такої вакцинації після прибуття до Ізраїлю, така відмова буде порушенням моїх зобов'язань, я повинен буду залишити Ізраїль».

Декларацію український працівник підписує перед укладенням контракту і вильотом в Державу Ізраїль.

 

Роз’яснення Міністерства охорони здоров’я Держави Ізраїль стосовно вакцинації від Covid 19:

«a. Співробітники мають право на вакцину проти COVID 19, як частину медичного страхування і без додаткових витрат.

b. Вакцини, які вводяться в Ізраїлі, є компанією Pfizer. Вакцинацію здійснюють у 2 прийоми. друга доза вводиться через 21 день після першої.

c. Працівник, який має офіційні докази відповідного офісу на одужання від Covid-19 (документація про позитивний тест ПЛР, позитивний серологічний тест або позитивний тест на антиген) принаймні за 10 днів до прибуття до Ізраїлю, і щонайменше 6 місяців після одужання, матиме право на сертифікацію відновлення в Ізраїлі (після отримання результатів серологічного тесту, проведеного в Ізраїлі). Якщо з моменту попередньої хвороби працівника минуло 3 місяці, працівник отримає вакцину від                 Covid 19 відповідно до чинної ізраїльської політики.

d. Працівник, який прибув до Ізраїлю з документами про отримання вакцини від COVID-19 в іноземній країні, буде визнаний лише для вакцин, дозволених для використання в Ізраїлі: Pfizer та Moderna. Визнання інших типів вакцин буде розглянуто на основі наукової інформації, накопиченої на час прийняття рішення Міністерством охорони здоров’я Ізраїлю щодо ефективності вакцини у запобіганні хвороби та різних мутацій пандемії.

e. Якщо з дня отримання вакцини минуло 7 днів, працівник зможе отримати схвалення за умови позитивного результату серологічного тесту, проведеного в Ізраїлі.

f. Якщо особа отримала одну дозу вакцини за кордоном, яка визнана в Ізраїлі, другу дозу зможе отримати в Ізраїлі і матиме право на отримання сертифікату про щеплення навіть без серологічного обстеження.

g. Якщо особа отримала частковий протокол вакцини, яка не зареєстрована (визнана) в Ізраїлі, вона не матиме права отримати сертифікат про вакцинацію або дозвіл на проведення серологічного тесту.

h. У будь - якій ситуації, в якій проводиться серологічне обстеження працівника з метою підтвердження одужання/імунітету, працівника потрібно ізолювати до отримання позитивного результату серології.»