Кожний господар погодиться, що дуже стрімко пролітають три роки, що відміряніводяному лічильнику від перевірки до перевірки. Начебто тільки вчора контролер водоканалу поставив на ваш водомір новеньку пломбу, і ось - знову головний біль: знімай, перевіряй, пломбуй. Враховуючи ненав'язливий комунальний сервіс, справа ця морочлива та утомлива.

Одна дорога до водоканальної контори, куди і транспорт в м. Артемівськ майже не ходить, чого коштує, особливо взимку. Та й стояти в чергах теж доводиться.

Тому водомірна майстерня, що відкрилася майже в центрі міста Артемівськ Донецької області, – справжній порятунок. А оскільки знаходиться вона поблизу  автостанції та залізничного вокзалу, то можна уявити, наскільки зручна вона жителям міст Соледара, Часів-Яра, Сіверська і навколишніх сіл.

Господар майстерні - колишній безробітний, інвалід ІІІ групи Сергій Валентинович Клюйков.

Про те, що підштовхнуло до відкриття підприємницької діяльності,  як проходили етапи становлення і розвитку  бізнесу, Сергій Валентинович розповів під час проведення семінару «Як відкрити свою справу» в Артемівському міському центрі зайнятості.

 З 1994 року Сергій Валентинович працював в КП«Артемівський міськводоканал». Пройшов шлях від слюсаря - ремонтника 3 розряду до слюсаря 5 розряду. Весь цей час він займався ремонтом і підготовкою до перевірки водяних лічильників - приладів обліку води, але у зв'язку з кризою на підприємстві в грудні 2010 року відбулось скорочення працівників, від чого постраждав і він. Сергій Валентинович  звернувся до Артемівського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.

Саме в цей час, в березні 2011, розпочалася апробація Моделі працевлаштування та забезпечення зайнятості осіб з інвалідністю в Україні, включно з Методологією надання центрами зайнятості соціальних послуг людям з інвалідністю, які було розроблено в рамках Проекту Програми розвитку ООН, Міжнародної організації праці та Державного центру зайнятості "Соціальна інтеграція людей з інвалідністю шляхом забезпечення доступу до зайнятотсі". Ключовим завданням Моделі є сприяння активній інтеграції до суспільного та трудового життя особам з інвалідністю. Артемівський міський центр зайнятості – один з пілотних центрів зайнятості, який впроваджує в практику роботи з особами з інвалідністю дану Модель.

 Перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, Сергій Клюйков вивчив і проаналізував пропозиції роботодавців на регіональному  ринку праці, на інформаційних семінарах отримав  інформацію про послуги і можливості служби зайнятості.

Тут і прийшла в голову думка - а чому б не застосувати свої знання, досвід, отриманий під час роботи, для відкриття власної справи.   Проте були і сумніви, адже підприємець повинен бути професіоналом у всьому: знати законодавство з питань  ведення підприємницької діяльності, оподаткування тощо. Тому, перше, з чого почав безробітний, - це профдіагностичне  тестування. Потім на профорієнтаційних семінарах отримав основну інформацію з питань організації і ведення підприємницької діяльності. Наступний етап - навчання  основам підприємницької діяльності на курсах підвищення кваліфікації на базі Артемівського індустріального технікуму. Під час навчання Сергій Валентинович  разом з викладачами детальніше опрацював законодавство, яке стосується ведення підприємницької діяльності, докладно вивчив системи оподаткування, які існують в державі, ознайомився з Кодексом законів про працю України, зокрема щодо складання і оформлення трудових відносин  з найманими робітниками, і отримав знання з основ маркетингу і менеджменту. І головне -  за допомогою бізнес-плану проаналізував економічну ефективність ідеї створення майстерні з ремонту і підготовки до перевірки водомірних лічильників.

Вже в травні 2011 року майстерня з ремонту і підготовки до перевірки водяних лічильників приймала перших відвідувачів. Дуже стали в нагоді в роботі з клієнтами  знання, отримані Сергієм Валентиновичем під час навчання на курсах і на семінарах. На практиці він застосував  стратегію «захоплення ринку», правильно організував рекламну компанію своєї майстерні і цим самим привернув до себе увагу всіх потенційних клієнтів.  Та і розробка цінової  політики була зроблена більш ніж професійно: ціни на послуги трохи нижче аналогічних в КП «Артемівський міськводоканал» забезпечили приток нових клієнтів.  Все устаткування сертифіковане, зокрема, укладено договір з Донецьким науково-виробничим центром стандартизації, метрології і сертифікації, тому зараз від клієнтів немає відбою.

Сергій Валентинович своєю роботою доводить відомий постулат:  «Бажаючого йти доля веде, а небажаючого -тягне». 

 

Автор: Г.М. Сіддікі, Спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Артемівського міського центру зайнятості  Донецької області.