18.09.2020 | 10:46

Кардинально змінити власне життя Валерія Медведєва вирішила після повернення з АТО. Родом вона з Полтави. З початком війни на сході країни, не вагаючись, поповнила лави волонтерів – возила автозапчастини в 3-й окремий танковий батальйон «Звіробій». А одного разу не змогла відмовитися від пропозиції командира залишитися в підрозділі зв’язку. Так, на 1 рік і 8 місяців стала пліч-о-пліч з військовими боронити рідну землю. Серед них знайшла і своє кохання – чоловіка Андрія, з яким після служби повернулися на Чернігівщину.

«Продали квартиру в Полтаві, натомість придбали у смт Мала Дівиця Прилуцького району будинок, машину, корову, кобилу. Щоправда, на сьогодні у господарстві залишились дві собаки, кіт та птиця. Я продовжувала шукати себе в мирному житті», – розповідала пані Валерія.

Ще на війні Валерія мріяла про справу, яка дозволить їй бачити навколо себе людей усміхненими та щасливими. Втілити в життя задумане допомогла служба зайнятості. Фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості, куди дівчина звернулася по допомогу в працевлаштуванні, запропонували безкоштовно здобути професію перукаря. Вона ділиться спогадами: «Саме майстром перукарської справи мене завжди хотіла бачити мама. А я в дитинстві боялася цієї професії, бо одного разу під час стрижки мені ножицями поранили вухо. Проте, як бачите, згодом я до неї все ж таки прийшла».

Здобувати професію безробітній довелося їхати до Чернігова. «Три з половиною місяці навчання на базі ДПТНЗ «ЧВПУ побутового обслуговування» пройшли «на однім диханні», дуже вдячна викладачам – вони справжні професіонали». 

А тим часом у селищі, де мешкала Валерія, кипіла робота – ремонт приміщення колишнього магазину. Там планували облаштувати перукарню, адже жінкам «по красу» доводилося їхати до Прилук, а це додатково витрачені час та кошти. Ремонт робили «усім миром», допомагали й спонсори. Добрий почин підтримали й односельці. До роботи долучилися сім’я Легушенків, Юрій Лозовий, Валерій Горбань, подружжя Надія та Ярослав Бондар-Веремеєнко з Луганська та інші.

І сьогодні жителі смт Мала Дівиця на Прилуччині можуть пишатися – у них таки є перукарня і назвали її на честь нашої героїні – «Валерія». Сьогодні в ній працюють, окрім Валерії Медведєвої, ще дві жінки, які надають перукарські послуги та послуги з манікюру, роблять  жінок цього селища красивими та щасливими.