03.05.2022 | 13:15

Щодня тисячі наших громадян шукають роботу, яку втратили через війну. Історія працевлаштування мешканця Маріуполя Дмитра Самойленка далеко не перша, але може надихнути інших – як не впасти у відчай, а, навпаки, почати діяти.

Дмитро працював у Приазовському державному технічному університеті фахівцем з ремонту будівель та споруд. У лютому, втративши роботу, чоловік звернувся по допомогу до Маріупольського міського центру зайнятості. Дмитро разом із кар’єрним радником склав індивідуальний план пошуку роботи, а працевлаштуватися не встиг.

Через бойові дії він переїхав з рідного міста до Кропивницького. Підтримуючи зв’язок з Дмитром, фахівцям центру зайнятості вдалося підібрати йому роботу дистанційно в іншому регіоні: запропонували декілька актуальних вакансій, зокрема й за суміжними професіями. Дмитро зупинив свій вибір на пропозиції бетоняра в ТОВ «БУДЛАВА».

Хоча робота була для нього новою, став у пригоді раніше напрацьований досвід. Утім, повноцінне працевлаштування потребувало здобуття додаткових практичних навичок. Фахівець центру зайнятості узгодив з роботодавцем стажування Дмитра безпосередньо на підприємстві. Це стало для нього своєрідним випробуванням власної професійної майстерності, яке він гідно витримав. При цьому схвальні відгуки наставників надали успішний старт для нової сторінки трудової біографії Дмитра.

"Дуже добре, що є така служба, яка займається питаннями працевлаштування та дійсно допомагає. Обов’язково пораджу друзям та знайомим, за необхідності, звертатися до служби зайнятості. Фахівці максимально підтримують на кожному кроці підбору роботи, хоча самі через війну живуть у різних куточках країни", – поділився своїми думками Дмитро.

Окрім цього, маючи активну життєву позицію, Дмитро долучився до волонтерства. Відчувши на собі усі труднощі воєнного часу, чоловік надає допомогу людям, які цього потребують.