29.01.2024 | 12:51

Непотрібних фахівців та професій – не існує! Існують дещо незвичні, нетипові, рідкісні й дуже цікаві професії. Саме про такі хочемо розказати.

Щоденно «Єдиний портал вакансій», який був створений спільними зусиллями Мінекономіки, Державної служби зайнятості та провідними сайтами з пошуку роботи пропонує близько 200 тисяч вакансій.

Більше 40 тисяч з них – вакансії з бази даних Державної служби зайнятості. Здебільшого – це звичні та традиційні для українців професії: продавець, офіс-менеджер, бухгалтер, кухар, вчитель, лікар, вантажник, водій, електрик.

Але серед них зустрічаються й пропозиції з родзинкою.

Це, зокрема, позиції метеоролога, гончара, купажника чаю, жокея, складальника годинників, відмітчика термометрів. З творчих вирізняються такі, як: ведучий дискотеки, репетитор з вокалу, художник-бутафор, реставратор пам’яток архітектури, дизайнер пакування тощо.

Знаходити таких фахівців на потребу роботодавців не завжди просто, але завжди цікаво. Це постійний виклик для фахівців служби. Для прикладу, одну з таких нетипових вакансій вдалося працевлаштувавати фахівцям Львівської обласної служби зайнятості, а саме гідрогеолога від ТОВ «Трускавецькі мінеральні води». Рекрутер служби зайнятості опрацювала базу резюме та зупинилася на кандидатурі Мар’яни Бєлікової, адже жінка мала досвід роботи геолога у нафтовидобувній промисловості. Під час співбесіди безробітна переконала  керівника  підприємства  у  власному  професіоналізмі та здатності  швидко  навчатися. Результатом стало запрошення   Мар’яни на роботу. І таких історій  дуже багато. 

Зауважимо, що вакансії, з якими фахівці служби починають працювати, проходять ретельну перевірку на предмет відповідності їх змісту вимогам чинного законодавства. Якщо в тексті пропозиції стають помітними ознаки дискримінації за віком, статю, расою та іншими ознаками і переконаннями, вони повертаються на доопрацювання.

Подати вакансію або резюме можна самостійно через особистий кабінет. Інструкцію зі створення кабінету можна переглянути тут

Для самостійного пошуку роботи також можна здійснити підписку на вакансії за галуззю або регіоном через наші чат-боти у Telegram, Viber, або особисто звернутися до найближчого центру зайнятості, 

Є питання? Звертайтеся до контакт-центру Державної служби зайнятості за телефоном: +380 800 600 288 або онлайн у  Telegram, Facebook.