30.09.2020 | 15:11

Ефективність державної служби зайнятості та задоволеність її клієнтів залежить від внеску кожної ланки служби. Не можна не відзначити зусиль співробітників Новояворівської міської філії Львівського обласного центру зайнятості, які використовують у роботі елементи рекрутингу та готові популяризувати свій досвід серед колег.

Що передбачає впровадження елементів рекрутингу?

Передусім, більш активний підхід до пошуку кадрів, які затребувані ринком праці. Гнучко реагувати на виклики часу, достеменно знаючи лишень професійно-кваліфікаційний склад безробітних, сьогодні замало, зазначають у Новояворівській міській філії Львівського ОЦЗ. Інколи претендентів та ту чи іншу посаду доводиться шукати поза межами центру зайнятості, зокрема серед жителів сільських поселень, через засоби масової інформації, шляхом вивчення бази резюме, перегляду спеціалізованих сайтів з пошуку роботи Work.ua, Rabota.ua тощо. Власне, добором потенційних працівників і займається рекрутер, котрий використовує різні способи та методи для того, щоб вільні місця праці на підприємствах не простоювали.

Які вигоди зацікавленим сторонам несе використання рекрутингу?

Кадрові служби економлять час на пошук і добір охочих зайняти певну посаду, не проводять численних співбесід, не витрачають кошти на розміщення платних оголошень, оскільки цим питанням займається рекрутер центру зайнятості безкоштовно. Шукачам роботи така співпраця допомагає знайти заняття до душі відповідно до професійних навичок і побажань. Водночас запроваджені прийоми сприяють зростанню іміджу служби зайнятості, презентують її як сучасну сервісну структуру, яка ефективно виконує на локальному ринку праці посередницькі функції.

Які приклади засвідчують результативність рекрутингу?

Завдяки праці рекрутера Новояворівської МФ ЛОЦЗ тільки цьогоріч було опрацьовано величезну кількість вакансій місцевих підприємств. Для прикладу, до міської філії звернувся директор ПП «Енергія захід» з проханням знайти машиніста (кочегара) котельні. Відразу понад 10 безробітних були ознайомлені з пропозицією працевлаштування. Результат не забарився: одна особа вже приступила до виконання функціональних обов’язків, ще двоє кандидатів з числа незайнятого населення будуть працевлаштовані наприкінці вересня ц.р. ТОВ «Єврошпон» поінформувало філію про те, що потребує водія автобуса категорії «Д». Оскільки серед безробітних не було осіб, котрі б відповідали заявленій вакансії, рекрутер пошукав кандидата серед тих, хто вже знятий з обліку. Кілька телефонних розмов і претендент знайшовся: вакансія укомплектована, а шукач роботи завдяки службі зайнятості був працевлаштований.