27.05.2021 | 09:19

Кожна дитина рано чи пізно обиратиме професію. Хтось змалку точно знає, що стане лікарем чи програмістом, а комусь цей вибір дається не просто. Тому цінною є нагода познайомитися з представниками різних професій та побачити  особливості того чи іншого фаху. 

“Щоб правильно обрати, варто спробувати!” – під таким гаслом фахівці  Одеського міського центру зайнятості готувалися до профорієнтаційної зустрічі зі школярами в дитячому центрі оздоровлення та відпочинку «Молода гвардія». Саме там днями відбувся профорієнтаційний ярмарок “Калейдоскоп професій”, у якому взяли участь майже 800 дітей з усієї України.

Представники 20 навчальних закладів та  установ Одещини презентувати  професії і спеціальності, що актуальні на ринку праці, а також знайомили з власними розробками та новинками робототехніки.

Інтерактивну зону для відвідувачів обладнали фахівці обласного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України: діти отримали змогу приміряти костюм водолаза або скористатися інструментарієм експерта-криміналіста. Спеціалісти екстреної медичної допомоги і медицини катастроф розповіли як надати першу медичну допомогу, а рятувальники – як оперативно прийти на допомогу та загасити полум’я. 

Фахівці Одеського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості провели майстер-класи за професіями, які можна здобутив закладі – від перукаря і візажиста до газозварника та електрика. 

 «Легше йти до мети, коли мета чітко визначена. І шлях видається цікавішим, коли бачиш, що хтось йде поруч і допомагає зробити твою історію успішною. Допомагає побачити сутність професії, а не тільки її зовнішню картинку», – вважають в Одеському міському центрі зайнятості. 

Попереду у кожного школяра – власний вибір. І ми впевнені, він буде свідомими та успішним.