27.11.2018 | 18:22

27 листопада в Києві стартував конкурс WORLDSKILLS INTERNATIONAL – своєрідні олімпійські ігри для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та молодих кваліфікованих працівників віком від 18 до 22 років. Організацію та проведення конкурсу у 2018 році здійснюють: Міністерство освіти і науки України, Федерація роботодавців України, за підтримки Федерації металургів України, об’єднання підприємств «Укрметалургпром».

На відкриття конкурсу завітали заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарту) Роман Криган, представник генерального партнера – групи «Метінвест» Лариса Поліщук.

«Хочу подякувати організаторам конкурсу, які сьогодні популяризують робітничі професії. На жаль, нині маємо дисбаланс праці між попитом і пропозицією на ринку. Адже більшість шукачів роботи, які стоять на обліку в центрах зайнятості, мають вищу освіту, а затребуваними є представники робітничих професій. Тому популяризація саме робітничих професій є актуальною сьогодні», - зауважив під час вітального слова Роман Криган.

Наразі WORLDSKILLS INTERNATIONAL – це найбільший проект, взявши участь у якому молоді спеціалісти можуть реально оцінити власні професійні вміння та навички.

Конкурс у Києві відбудеться в номінаціях: електромонтажні, зварювальні та слюсарні роботи, підйом і транспортування вантажів, кулінарне та перукарське мистецтво, технології моди.

Серед запрошених гостей конкурсу були представники Рівненського центру професійно-технічної освіти (ЦПТО) – одного з найбільших навчальних закладів системи державної служби зайнятості.  Усього ж в системі служби працює 11 центрів професійно-технічної освіти, у яких безробітні можуть здобути нову робітничу спеціальність або ж перекваліфікуватися.

На конкурсі WORLDSKILLS INTERNATIONAL експозиція Рівненського ЦПТО була представлена роботами  ковалів (у навчальному закладі готують кваліфікованих ковалів ручного кування), майстер-класом із витинання овочів і фруктів (карвінг, професія кухар). 

Нагадаємо, WORLDSKILLS INTERNATIONAL — це міжнародна некомерційна асоціація, до діяльності якої Україна долучилася в 2016 році.