23.09.2019 | 14:34

Що несе децентралізація для сфери зайнятості? Як створення об’єднаних територіальних громад впливає на місцевий ринок праці? Ці та інші питання розглядались під час семінару-тренінгу, який проходив 19 -20 вересня у Львові в рамках спільного проєкту Мінсоцполітики та Міжнародного банку реконструкції та розвитку «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

 Розпочинаючи тренінг, заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко наголосив, що ключове завдання сьогодні – побудувати таку модель територіальної громади, яка сприятиме децентралізації та забезпечуватиме на місцях усі потреби населення.

Про активізацію надання соціальних послуг в об’єднаних територіальних громадах, зокрема за допомогою електронних сервісів державної служби зайнятості, розповів у своєму виступі заступник директора Державного центру зайнятості Роман Криган.

На його думку, співпраця служби зайнятості з ОТГ повинна бути направлена на соціальну підтримку громадян - супровід учасників АТО, осіб з інвалідністю, людей літнього віку, надання населенню профорієнтаційних послуг та можливості підвищувати рівень професійної компетенції, як у навчальних установах, так і у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Про напрями співпраці між ОТГ та державною службою зайнятості розповіла  керівник Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Любов Бершадська. Вона наголосила, що запорукою успішного працевлаштування є вивчення потреб регіонального ринку праці. Адже зараз ми маємо ситуацію, коли гострою є нестача працівників із інструментом, натомість більшість безробітних мають вищу освіту.

Очільник Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк розповів про залучення жителів ОТГ до бізнесу в рамках пілотного проєкту «Рука допомоги», що тривав у Львівській, Полтавській та Харківській областях. «Ключове завдання експерименту - допомогти малозабезпеченим і вимушено переміщеним громадянам з працевлаштуванням або започаткуванням власного бізнесу, – акцентував В. Барилюк. – Пілотний проєкт довів свою ефективність і доцільність. Адже учасники експериментальної програми у вигляді податків і зборів повернули понад 30% коштів, які їм були надані на придбання обладнання для відкриття власної справи.  Тепер колишні отримувачі соціальної допомоги не тільки займаються бізнесом, створюють нові робочі місця, а й наповнюють державну скарбницю».

Участь у тренінгу брали представники Міністерства соціальної політики України, Державного центру зайнятості, понад сто представників об’єднаних територіальних громад і різних підрозділів соціальної сфери із Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.