оп
01.06.2018 | 11:07

31 травня 2018 року під час проведення форуму «Ukrainian ports forum 2018» в м. Одеса відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю державної служби зайнятості та ДП «Адміністрація морських портів України» щодо питань оперативного добору та професійної підготовки фахівців для підрозділів (філій) ДП «АМПУ».

«Питання управління і розвитку персоналу в період трансформації державних підприємств, а також сучасні стандарти управління, наразі є досить важливим. Державна служба зайнятості вже досить тривалий час оперативно реагує на потреби підприємств морської галузі та ефективно співпрацює з регіональними підрозділами Адміністрації морських портів України в Одеській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях», ‒ зазначив в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

За його словами, протягом 2017-2018 років за сприяння служби зайнятості за заявленням морських портів України було укомплектовано близько 600 вакансій.

Одним із яскравих прикладів співпраці є щорічний, вже протягом п’яти років, підбір персоналу для Дитячого оздоровчого табору «Фрегат» (Херсонська філія підприємства). 124 особи отримали тимчасову (сезонну) зайнятість на підприємстві.

На базі Херсонської філії підприємства морських портів служба зайнятості останні п’ять років навчає безробітних за такими професіями як електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, водій навантажувача. 

Також, регіональні представництва морських портів є активними учасниками профорієнтаційних заходів, що проводяться службою зайнятості. Так, Маріупольський морський торговельний порт є активним учасником ярмарок вакансій «Квиток до успіху» та «Побудуй кар’єру з нами».

На постійній основі до профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю долучається Скадовська філія підприємства. З метою ознайомлення з підприємством, специфікою його діяльності, організовуються професіографічні екскурсії для школярів, які є дієвим механізмом популяризації професій морської галузі та забезпечує відсутність дефіциту кадрів на підприємстві. Під час впровадження таких інноваційних профорієнтаційних проектів в Херсонській області як «Профістарт» та «Профіквест», Скадовська філія активно співпрацювала із службою зайнятості щодо визначення топ-10 найактуальніших професій регіону.

Для потреб морських портів актуальними є можливість організації професійного навчання на базі центрів профтехнічної освіти держслужби зайнятості за такими професіями, як: електрогазозварник, електрозварник ручного зварювання, токар, фрезерувальник, стропальник, верстатник широкого профілю, оператор верстатів з програмним керуванням, водій автотранспортних засобів, а також професії сфери обслуговування – молодша медична сестра, покоївка, кухар, офіціант тощо.