оп
06.03.2018 | 16:07

Одним із важливих завдань служби зайнятості у 2018 році є модернізація сервісу профорієнтаційних послуг. Цей процес відбуватиметься на засадах забезпечення доступності послуг для населення, кейс-менеджменту (індивідуального підходу при обслуговуванні) та спільної координації дій соціальних партнерів.

Про це повідомила заступник голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк під час відкриття семінару начальників відділів організації профорієнтації регіональних центрів зайнятості на тему "Шляхи реалізації Програми державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації у 2018 році", який проходив у Інституті підготовки кадрів ДСЗУ.

“Профорієнтаційна робота вкрай важлива не лише для служби зайнятості, а і для держави в цілому, адже попереджає безробіття та дозволяє кожній людині максимально відкрити свій потенціал. У 2018 році ми ставимо перед собою наступні завдання: удосконалити нормативно-правового, методичного та кадрового забезпечення профорієнтації. Крім того ми будемо посилювати співпрацю з освітою щодо профорієнтації учнів”, - наголосила Ю.Жовтяк.

За її словами, серед основних пріоритетів діяльності ДСЗ з профорієнтації також має стати розробка сучасних профорієнтаційних  інструментів та розвиток існуючої Платформи з профорієнтації. Ю.Жовтяк зауважила, що перші результати роботи з модернізації цього напрямку важко не помітити, адже в структурі служби зайнятості запрацювала Профорієнтаційна платформа, яка доступна за посиланням: http://profi.dcz.gov.ua. Заплановано  комплекс робіт щодо розвитку цієї платформи. Крім того, посилюється кадрове забезпечення профорієнтації, а в окремих центрах зайнятості створюються відділи та сектори з профорієнтації. Вже оновлено психодіагностичні програми для тестування.

Для підвищення професійного рівня профконсультантів в ІПК ДСЗ планується проведення виїзних тренінгів для фахівців центрів зайнятості, а також аудиту профорієнтаційних заходів та розробку нових конспектів семінарів для населення. Заступник голови ДСЗ (ЦА) підкреслила, що з метою поширення профорієнтаційної роботи в країні, Міністерство соцполіткити за участю ДСЗ (ЦА) підготувало новий План заходів з реалізації Концепції профорієнтації до 2023 року.  Заходи з профорієнтації населення включено до багатьох постанов, планів дій, програм Уряду на наступні роки. У проекті нового Закону України "Про зайнятість населення" запропоновано певні зміни щодо профорієнтації.

Окрему увагу Ю.Жовтяк звернула на актуальність профорієнтаційної роботи з учнівською та студентською молоддю.  “Питання створення дієвих механізмів орієнтації молоді на сучасне виробництво має для України велике значення. Зараз спостерігається певний дисбаланс на ринку праці, пов’язаний з масовим виїздом українців, зокрема талановитої молоді, на роботу закордон. Разом з тим, на ринку праці достатньо робочих місць. Задля економічного та соціального розвитку держави необхідно проводити профорієнтаційну роботу з молоддю щодо вибору професій, затребуваних на українському ринку праці”, - зазначила вона.

Нагадаємо, у 2017 року Правлінням Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття схвалило Програму державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017- 2020 роки та Плану заходів з її реалізації. Програмою та Планом заходів окреслено основні завдання, що постають перед державною службою занятості щодо розвитку системи профорієнтації.