08.06.2018 | 16:34

Державна служба зайнятості (Центральний апарат) та Київський національний університет імені Тараса Шевченка підписали меморандум про співпрацю, в рамках якого сторони домовились про поглиблення співпраці у сфері сприяння зайнятості молодих фахівців.

Меморандум підписали в.о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко та ректор Університету Леонід Губерський. У зустрічі також взяли участь керівник Київського міського центру зайнятості Віктор Білич, директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов, декан філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Анатолій Конверський та начальник Управління Міжнародного співробітництва, зв'язків з громадськістю та ЗМІ Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Святослав Лешик.

«Питання працевлаштування молоді на перше робоче місце стоїть одним з найголовніших пріоритетів у службі зайнятості, тому поглиблення співпраці із провідним українським вишом – Університетом Шевченка  для нас вкрай важливо. Протягом січня-квітня 2018 року статус безробітного мали 204,6 тис. осіб з числа молоді (35% загальної кількості безробітних). Цифри говорять самі за себе і ми наполегливо працюємо над тим, щоб кожна молода людина одразу ж після отримання освіти могла працевлаштуватись на гідну роботу із достойною заробітною платою», - наголосив В. Ярошенко.

За його словами, протягом січня-квітня 2018 року кількість випускників, що отримували послуги державної служби зайнятості становила 7,5 тис. осіб (у т.ч. 6,1 тис. випускників вищих навчальних закладів та 1,4 тис. випускників професійно-технічних навчальних закладів).  Серед випускників ВНЗ третина навчалася у галузі соціальних наук, бізнесу та права, по 12% – мали інженерну спеціальність та навчалися у галузі гуманітарних наук, 10% отримали освіту у галузі охорони здоров’я та у галузі освіти.

В рамках меморандуму Сторони поглиблять співпрацю у напрямку реалізації проектів у сфері сприяння зайнятості молодих фахівців, інформування студентів Університету про стан і основні тенденції локального ринку праці, в тому числі, попит і пропозицію на робочу силу, вимоги роботодавців до шукачів роботи, проведення системи заходів щодо соціального захисту молоді.

За сприянням державної служби зайнятості у січні-квітні 2018 року знайшли роботу 101,7 тис. молодих громадян, зокрема, 54% з них були працевлаштовані оперативно до набуття статусу безробітного.

Профорієнтаційними послугами у січні-квітні 2018 року було охоплено 188,6 тис. безробітних з числа молоді та 490,2 тис. осіб, які навчаються в різних навчальних закладах.