09.10.2020 | 10:39

 

Перша група операторів котелень завершила навчання і склала кваліфікаційний іспит.

Напередодні початку опалювального сезону у Полтавському Центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості розпочалися випускні кваліфікаційні іспити для груп слухачів, які навчаються за професією «Оператор котельні».

Перша група, яка проходила професійну перепідготовку, склала іспит.

Навчання тривало 4 місяці за направленням служби зайнятості і на замовлення роботодавця – Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Полтаватеплоенерго». Усім, хто успішно пройшов теоретичний і практичний курс, гарантоване працевлаштування на об’єктах комунального підприємства.

«Група навчалася за дуальною формою з елементами дистанційного навчання на замовлення роботодавця. Люди зібралися переважно з Полтави та Полтавського району, є слухачі з Машівки і Карлівки. Працюватимуть на об’єктах теплового господарства за місцем проживання», – наголошує методист Полтавського ЦПТО ДСЗ Лілія Жила.

Теоретичні дисципліни слухачі опановували у стінах Центру професійно-технічної освіти, а виробниче навчання проходили на котельнях обласного комунального підприємства.

«Така співпраця вигідна замовнику кадрів, – розповідає  фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою, координатор навчальних проєктів «Полтаватеплоенерго» Дмитро Хрістов. – Наші представники одразу бачать рівень підготовки майбутніх працівників, перспективи працевлаштування кожної людини. Потреба підприємства в операторах котелень зараз становить близько 45 спеціалістів. Після випуску всіх груп слухачів матимемо понад 30 навчених фахівців. У людей буде два варіанта роботи: постійна і сезонна, усе залежатиме від підготовки працівника. Це перший досвід співпраці, коли поєднують зусилля служба зайнятості, навчальний заклад і наше підприємство. Від «Полтаватеплоенерго»  слухачів навчали 4 майстри виробничого навчання – по одному в кожній групі -  та 6 викладачів спецдисциплін».

 Оцінювала набуті знання і навички випускників державна кваліфікаційна комісія на чолі з директором технічним ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» Володимиром Пасічком.  Екзамен відбувався очно в спеціально обладнаному кабінеті спецтехнологій з дотриманням карантинних норм.

«Цікаво було вчитися, дізнаватися нове. Я трохи знайомий з системою опалення, працював на заводі,  але тут дізнався багато такого, чого раніше не знав, і що знадобиться в роботі», – поділився враженнями слухач, староста першої групи Олександр Шанда.

Після завершення навчання та іспитів випускники отримають свідоцтва державного зразка, які дають право на роботу. Протягом жовтня складуть екзамени ще три групи слухачів, які проходили професійне навчання за професією «Оператор котельні».

Насамкінець додамо: усі випускники матимуть робочі місця на підприємстві «Полтаватеплоенерго».