12.10.2020 | 14:27

Андрій Боднаренко, ветеран-атовець, що мешкає на Рівненщині.

Після повернення зі Сходу колишньому бійцеві довелося працювати і на підсобних роботах, і різноробочим у сільгосппідприємстві. Сьогодні Андрій знаний на весь край коваль. Улюблену справу чоловікові доводиться поєднувати ще з однією роботою, але на все вистачає сил і бажання, адже ковальство – це і задоволення для душі,  і фінансова винагорода.

Андрій із когорти тих українців, які лівою рукою плекають пшеничний колос, а правою стискають меча, аби захистити своє право на волю та незалежність. У березні 2015 року Андрій, як і десятки тисяч українців, був мобілізований до Збройних сил України. Саме там, беручи участь у воєнному конфлікті, молодий чоловік пройшов справжній гарт.

Там же Андрій познайомився з Анною,  і згодом знайомство переросло в любов. Почуття були настільки сильними, що чоловік не побоявся відповідальності, одружився та взяв під опіку двох синів Анни. Тато хлопців загинув на війні.

Сім’я, діти спонукали чоловіка шукати заробітку. Паралельно із тим чоловік брався за будь-яку роботу в селі: і дрова пиляв односельцям, і зрізав «проблемні» дерева, й комини на хатах мурував та штукатурив. Зрештою, вирішив опанувати фах до душі, а по допомогу звернувся до служби зайнятості. Фахівці Гощанської районної філії Рівненського обласного центру зайнятості посприяли, аби атовець здобув омріяну робітничу професію. Відтак Андрій Боднаренко став слухачем Рівненського Центру профтехосвіти ДСЗ: півроку опановував тонкощі професії «коваль ручного кування» в Гощанському навчальному відділенні. Андрій і тут був на висоті, та це й не дивно, адже ковальством він марив.

Незважаючи на те, що завершення навчання припало на період запровадження суворих карантинних заходів, Андрій закінчив курси з найліпшими оцінками. Екзаменатори високо оцінили його конкурсну роботу –  «Ввічливий чоловік».

Час від часу до Андрія за порадами звертаються і односельці, він  завжди підставляє плече допомоги, уже сам навчає ковальства, допомагає зрозуміти основи електрозварювальних робіт. Синам Андрія теж до вподоби татові вироби, вони із задоволенням спостерігають за роботою батька і вчаться поруч із ним.