27.11.2018 | 16:44

26 листопада представники Міністерства соціальної політики та Державної служби зайнятості (Центрального апарату) провели робочу зустріч із експертами Данської Ради у справах біженців (ДРБ) щодо питань працевлаштування людей з числа внутрішньо переміщених осіб та вдосконалення і запровадження нових методик їх обслуговування  в центрах зайнятості.

У зустрічі взяли участь Перший заступник Міністра соцполітики Ольга Крентовська та заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Роман Криган. Данську Раду у справах біженців  представляли експерти: Вахтанг Піранішвілі, Анна Радченко, Зонголовіч Кріста Джін.

Працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) – одне з пріоритетних завдань служби зайнятості. Особам з числа ВПО, які звертаються до центрів зайнятості, надається повний комплекс соціальних послуг: пошук прийнятної роботи, інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням, сприяння підприємницькій ініціативі тощо.

«Упродовж січня-жовтня 2018 року послуги служби отримували зайнятості 14, 2 тис. ВПО, з них 11, 3 тис. осіб мали статус безробітного. Державна служба зайнятості сприяла працевлаштуванню 4,7 тис. безробітних внутрішньо переміщених осіб.  Окрім цього, протягом цього ж періоду 73 особи з числа внутрішньо переміщених осіб започаткували власну справу завдяки отриманню одноразової  допомоги по безробіттю», – поінформував учасників зустрічі Роман Криган.

Нагадаємо, Донецька та Луганська обласні служби зайнятості з вересня 2017 року співпрацюють з Данською Радою у справах біженців у напрямку інформування клієнтів щодо дії грантових програм, спрямованих на підтримку внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від конфлікту на Сході України.

 

Крім того, Данська Рада надає технічну підтримку щодо впровадження в центрах зайнятості сучасних сервісів з обслуговування клієнтів.