05.03.2019 | 10:56

4 березня 2019 року в Федерації роботодавців України відбувся круглий стіл «Співпраця бізнесу і закладів професійної (професійно-технічної) освіти».

З вітальним словом до присутніх звернулися голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, перший заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей та в. о. Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валерій Ярошенко.

У заході також взяли участь: заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Юлія Жовтяк, спеціалісти міністерств та відомств, представники бізнесу.

Під час вітального слова В. Ярошенко наголосив: «Сьогодні однією з найголовніших проблем на ринку праці є професійний дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, а одним із шляхів подолання цього дисбалансу є, насамперед, потужна профорієнтаційна робота з молоддю, популяризація робітничих професій і професійно-технічного навчання. Усе це потрібно для того, щоб задовольнити попит роботодавців на кваліфікованих робітників з інструментом».

Робота круглого столу передбачала проведення двох панельних дискусій. Під час першої дискусії «Співпраця бізнесу і закладів професійної освіти», модератором якої виступив Д. Олійник, спікери обговорювали питання щодо освіти дорослого населення, зокрема, можливостей навчання на виробництві, дуальної форми здобуття освіти, а також мова йшла про сучасні вимоги ринку праці.

Під час другої панельної дискусії «Створення позитивного іміджу професійної (професійно-технічної) освіти», яку проводив П. Хобзей, обговорювалося питання проведення чергового конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE», який має на меті популяризацію робітних професій серед молоді. Саме такі конкурси демонструють, які професійні компетентності є затребуваними у роботодавців, дають можливість ознайомитись з останніми професійними новинками та отримати доступ до міжнародних професійних стандартів.

За підсумками обговорення учасники круглого столу прийняли ряд рекомендацій та пропозицій щодо подальшої співпраці.