оп
05.02.2019 | 17:00

Усе менше часу залишається у випускників до останнього шкільного дзвоника. Попереду – доросле самостійне життя.  І чим менше часу залишається – тим більше тривог викликає думка про вибір вдалого професійного майбутнього.

У Кіровоградській області для старшокласників проводиться спеціальний профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день».

Днями учні шкіл Первозванівської об’єднаної територіальної громади за сприяння служби зайнятості відвідали Кропивницький інженерний коледж Центральноукраїнського національного технічного університету – один із найстарших закладів області.

Про це повідомили в Кіровоградському обласному центрі зайнятості.

Переступивши поріг коледжу, старшокласники відразу поринули у вир студентського життя. Спочатку майбутні випускники стали учасниками конференції «Край, в якому я живу», під час якої дізналися багато цікавого про Кіровоградщину, потім відвідали практичні та лабораторні заняття, поспілкувалися зі студентами коледжу.

Заступник директора навчального закладу з виховної роботи Олександр Вівсяний розповів присутнім про історію навчального закладу, спеціальності, за якими ведеться навчання, особливості навчального процесу та  проходження практики, дозвілля студентів та умови проживання в гуртожитку.

«Наш навчальний заклад продовжує славні традиції технічної освіти, започатковані Єлисаветградським земським реальним училищем, серед випускників якого знамениті вчені та видатні особи – Євген Маланюк, Юрій Яновський, Євген Чикаленко, Панас Саксаганський», – зазначив він.

Цікавою була розповідь завідувача лабораторії периферійних пристроїв, діагностики та експлуатації комп’ютерних систем і мереж Євгена Кравця. Він показав старшокласникам роботу 3D-принтера, за допомогою якого можна виготовити будь-яку деталь, виріб чи інструмент. Неабияку увагу учнів привернув також макет міні-системи «Розумний будинок». Побачили вони і робота, якого сконструювали та запрограмували студенти старших курсів коледжу під керівництвом викладачів лабораторії.

Відвідавши «Навчально-технічний центр освіти HAAS», кабінети спецдисциплін, лабораторії, майстерні, діти переконалися, що студенти коледжу отримують хороші практичні вміння і навички, набувають корисного досвіду у виконанні виробничих завдань.

На думку організаторів екскурсії – фахівців служби зайнятості, такі заходи допомагають випускникам шкіл визначитися з правильним вибором професії, що, у свою чергу, дозволить молодим людям реалі­зувати намічені плани та уникнути розчарувань у майбутньому.