18.05.2016 | 15:24

17 травня у місті Краматорськ Донецька служба зайнятості провела тренінг для роботодавців з питань працевлаштування людей з інвалідністю. У заході взяли участь представники обласного центру зайнятості, обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів та представники бізнесу.

Захід відбувся у рамках Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації», який  реалізують Всеукраїнське громадське об`єднання «Національна Асамблея інвалідів України» спільно з Українською асоціацією фізичної терапії та UCP Wheels for Humanity (США) за підтримки Агентства міжнародного розвитку Уряду США. Цей проект буде діяти у Львівській, Вінницькій, Донецькій, Дніпропетровській та Харківській областях.

«На сьогоднішній день питання працевлаштування людей з інвалідністю є одним з пріоритетних напрямів роботи служби зайнятості. Протягом 4 місяців 2016 року послуги служби зайнятості отримували 1,6 тис. безробітних осіб з інвалідністю. Працевлаштовані з урахуванням стану здоров’я 122 особи, 71 – проходила професійне навчання за направленням служби зайнятості. У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 157 осіб цієї категорії, 1,8 тис. осіб отримали профорієнтаційні послуги», – поінформувала заступник директора Донецького обласного центру зайнятості Наталя Адамова.

За її словами, для підвищення конкурентоспроможності громадян з інвалідністю на ринку праці, а також пошуку ефективних шляхів повернення їх до продуктивної зайнятості та інтеграції у суспільство необхідно об’єднати зусилля соціальних партнерів. Проведення таких заходів сприяє підвищенню суспільної ролі людей з інвалідністю як повноправних учасників соціального, економічного та трудового життя.

Для людей з інвалідністю фахівці служби зайнятості здійснюють підбір роботи з урахуванням їх освіти, досвіду роботи і медичних рекомендацій. Основними проблемами їх працевлаштування є невідповідність освітнього рівня та професійних навичок вимогам роботодавців, умови праці, які протипоказані стану здоров’я інвалідів, невисокий рівень заробітної плати.

До відома, в Україні протягом січня-квітня 2016 року на обліку у службі зайнятості перебувало 26,8 тис. осіб з інвалідністю, з них 25,2 тис. громадян отримали профорієнтаційні послуги, 1,5 тис. безробітних пройшли професійне навчання. У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 1,7 тис. осіб з інвалідністю, працевлаштовано майже 4 тис. осіб цієї категорії.