04.07.2019 | 15:41

На Буковині з початку року за сприяння служби зайнятості власну справу відкрив 31 безробітний. Загалом вони отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю на суму 1 млн 280 тис грн.

Про це повідомили в Чернівецькому обласному центрі зайнятості. 

«Для безробітних, яким важко підібрати роботу, фахівці служби зайнятості пропонують відкрити власну справу. Для того, щоб отримати виплату допомоги по безробіттю, необхідно пройти профдіагностичне тестування на визначення схильностей до ведення бізнесу, курси з основ підприємницької діяльності та представити власний бізнес-план на розгляд комісії», – зауважує директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

Найбільше  – 9 підприємців – зареєструвалися в Чернівцях, вони займаються технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів, здійснюють вантажні перевезення, продаж деталей та приладдя для автомобілів, а також надають послуги мобільного харчування, займаються виробництвом готових страв та  роздрібної торгівлі.

На Глибоччині підприємці-початківці надають ландшафтні послуги, виконують роботи в сільському господарстві, а також здійснюють роздрібну торгівлю квітів. На Путильщині (4 власні справи) – це виробництво цегли, обробка металу та роздрібна торгівля.

По три нових підприємці з’явилися на Вижниччині та Кіцманщині, по два у Новосельцькому, Кельменецькому та Сторожинецькому районах, а в решті -  по одному.

Середній розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття власної справи становить 41 тис грн.