03.08.2022 | 10:49

Мешканці Ірпеня, брати Василь та Віктор Мисюри, рятуючись від війни, оселилися у Гощі на Рівненщині. Тут розпочали професійне навчання у Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру ПТО ДСЗ за професією «Коваль ручного кування». Перші вироби - ковані сокири, коцюби, інший інвентар. Згодом були саперні лопати, "кішки" для розмінування, підставки під казанки для приготування в польових умовах.

Нещодавно слухачі охоче відгукнулися на прохання підприємиці Тамари Горак і під час виробничої практики на навчальній кузні виготовили ковану альтанку. Виріб вписався у пейзажі лавандового поля і став улюбленою локацією фотографів та відвідувачів. Як поділився майстер виробничого навчання Сергій Торуля, кована альтанка складається із декількох секцій, розбірна. На її виготовлення слухачам знадобилося близько двох тижнів. Підтверджуючи 2-й кваліфікаційний розряд коваля ручного кування, брати перевершили самих себе! Їхні вироби красиві та якісні.

Наступний етап навчання – підтвердження 3-го кваліфікаційного розряду - ковалі планують пройти вже в рідному Ірпені. А у вересні презентуватимуть професійні знання та кваліфікаційні роботи, аби отримати свідоцтва державного зразка та розпочати самостійну роботу на власній кузні.

Паралельно із навчальним процесом ковалі не припиняють допомагати армії. Активна громадянська та волонтерська позиція дозволяє слухачам оперативно виконувати різноманітні замовлення військових: кують будівельні скоби для бліндажів, буржуйки, виготовляють пластини до бронежилетів та саперні лопати.

Більше інформації про формування груп слухачів та умови навчання – на офіційному сайті cpto.rv.ua  

Контакти закладу освіти: 0362 68 37 95, ел.пошта cpto@cpto.rv.ua.

З питань реєстрації та направлення на професійне навчання звертайтеся до найближчого центру зайнятості.

Увага! Наступна група слухачів розпочне навчання за професією «Коваль ручного кування» вже у серпні! Тривалість навчання – 7 місяців. Долучайтеся!