14.09.2020 | 17:35

11 вересня на базі Агенції розвитку Мелітополя, що в Запорізькій області,  відбувся захід у рамках реалізації Програми ООН з відновлення та розбудови миру. Зустріч пройшла у форматі панельної дискусії за участі роботодавців міста, представників Мелітопольського та Бердянського міськрайонних центрів зайнятості, учнівської та студентської молоді.

Запрошені на захід гості говорили про можливі шляхи підтримки молоді на ринку праці, зменшення рівня безробіття серед  молоді в регіоні,  особливо в період карантинних обмежень. Представники служби зайнятості поділилися з молодими людьми лайфхаками щодо вдалого проходження співбесіди з роботодавцями.

Продовженням дискусії стало відвідування провідних підприємств міста: ТОВ «ТАРА», ТОВ «Завод ЕкоПромЛіт», АТ «Гідросила МЗТГ». Побачити на власні очі  справжнє виробництво та почути поради від професіоналів мали змогу запрошені на захід молоді люди - учасники освітньої програми SkillsLab.

Завершальним акордом продуктивного дня стала участь молоді у workshop «Тренди майбутнього працевлаштування молоді у 2017-2050 роках», під час якого відбувся обмін враженнями та набутими практичними порадами.

Нагадаємо, молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби (протягом 6 місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу має додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Для працевлаштування такої категорії безробітних підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Це передбачає ст. 14 Закону України “Про зайнятість населення”.