18.09.2020 | 16:10

Платформа Unity 3D використовується для розробки різноманітних додатків, здебільшого казуальних комп’ютерних ігор для айфонів, смартфонів, планшетів, комп’ютерів, ігрових консолей та пристроїв віртуальної реальності. У Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості завершилося навчання слухачів за напрямом «Створення додатків у середовищі Unity 3D на С#».

Наталія Левицька  за освітою машиніст насосних і компресорних установок.  Так склалося, що доводиться змінювати вид діяльності. Жінка прийняла життєві виклики достойно і обрала професійне навчання в Рівненському центрі ПТО ДСЗ. Слухачка зізнається, що ніколи б не подумала, що стане займатися створенням комп’ютерних ігор. Відкрила для себе нові цікаві можливості. Важливо, що в родині підтримують пані Наталю та навіть тестують її першу роботу. «Я створила гру у форматі 3D. На відміну від традиційних «стрілялок» вирішила, що моя гра буде мирною, пізнавальною. І діти пізнаватимуть ...світ грибів».

На останньому занятті слухачі презентували свої підсумкові роботи. Активне обговорення розробок, відстоювання свого бачення, досвід одногрупників і педагогів,  – у такому інтерактивному форматі тривало як саме навчання, так і підсумкове заняття.

«Для групи – це важливий період, проба власних сил, публічне обговорення робіт. Попереду ще напружена праця, вдосконалення навичок, покращення своїх розробок та, можливо, участь у професійних конкурсах з відбору ігор для ігрового ринку», – зауважує викладач Андрій Литвин. За його словами, особливу наполегливість та допитливість під час навчання проявили слухачі Віталій Нечипорук та Дмитро Сікора. До навчання Віталій працював викладачем фізики та інформатики, має чудовий комунікаційний досвід. Свою розробку присвятив першій комерційній грі, в основі якої – гра в теніс: «Через 50 років після першої версії я прагну втілити нову ідею!»

Дмитро за освітою фінансист та має досвід практичного психолога. Чому обрав цей напрям? Вважає, що ігри допомагають розвантажитися, заспокоїтися та просто насолодитися процесом. Його гра – переслідування і знешкодження умовних ворогів. Слухач представив цікаву версію меню та прокоментував свою роботу.  «Це реалізація моєї дитячої мрії! Минуло чимало часу, щоб я нарешті зміг її здійснити».

Сергій Шепелюк попрацював над улюбленими «Хрестиками-нуликами». Хто ж не знає цієї лаконічної, але досить корисної гри! Слухач удосконалив процес, запропонував 3-вимірний формат, використав динамічний музичний супровід, і тепер з вами на вищому рівні  гратиме не ваш «товариш по парті», а штучний інтелект!

Усі слухачі достойно представили свої розробки на підсумковому занятті, зацікавили присутніх свіжими ідеями і цікавим форматом ігор. Старший майстер Віктор Красовський відзначив сміливість та наполегливість розробників-початківців.

Заступник директора Рівненського центру ПТО ДСЗ Руслана Бодренко привітала випускників та вручила посвідчення про професійне навчання:  «Сучасний ігровий ринок очікує на нові ідеї, і професійні розробники наповнюють його цікавими пропозиціями. Приємно, що саме в нашому закладі можна пройти відповідне навчання. І звісно, важливо не зупинятися і підвищувати свій професійний рівень».