21.12.2020 | 14:39

З 12 грудня 2020 року почала діяти програма щодо надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання для виплати найманим працівникам (Закон України “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 04.12.2020 №1071 та постанова КМУ від 09.12.2020 № 1231).

З початку дії програми (за 7 днів, станом на 21 грудня) до центрів зайнятості вже подано 4 608 пакетів документів для надання такої допомоги 148 990 працівникам. Орієнтовна сума допомоги, згідно з розрахунками роботодавців, становить близько 572 млн грн.

Для отримання зазначеної допомоги суб’єкт господарювання подає особисто або на електронну адресу до відповідного центру зайнятості мінімальний пакет документів – заяву, копію наказу про скорочення діяльності підприємства в період обмежувальних протиепідемічних заходів та відомості про найманих працівників.

У максимально короткий термін службою розгорнуто інформаційно-консультаційну кампанію щодо порядку отримання одноразової матеріальної допомоги. З метою інформування про програму проведено значну кількість зустрічей з представниками бізнесу.

Для зручності роботодавців на сайті служби зайнятості та сторінках в мережі «Фейсбук» розміщено інфографіку та покрокову інструкцію «Як суб’єкту господарювання отримати одноразову матеріальну допомогу». Фахівці служби надають консультаційну підтримку Офісу розвитку малого та середнього підприємництва під час підготовки відповідей для зацікавлених осіб щодо умов цієї програми. Також консультування з питання отримання допомоги забезпечують фахівці «гарячої лінії» служби зайнятості. Окрім цього, Державним центром зайнятості проведено онлайн-зустріч з керівництвом та представниками Федерації роботодавців України, під час якої учасників поінформовано про умови отримання одноразової матеріальної допомоги, надано відповіді на численні питання.

Найбільшу кількість  пакетів документів подали роботодавці Дніпропетровської, Харківської, Донецької областей,  Сумщини та Івано-Франківщини.

Програмою зацікавлені представники бізнесу різних галузей: транспортної галузі, виробництва продукції важкої та легкої промисловості, будівництва, сільського господарства, підприємства торгівлі, надання послуг з тимчасового розміщення тощо.

Запроваджена програма покликана підтримати роботодавців та сприяти збереженню робочих місць, забезпеченню зайнятості найманих працівників у період карантину, запобіганню зростання безробіття.