30.07.2019 | 16:54

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини. Глобалізація в світовому масштабі, нерівномірність соціально-економічного розвитку окремих регіонів світу спричинили небачене раніше явище – торгівля людьми.

Для України проблема торгівлі людьми, в її сучасному розумінні, постала наприкінці ХХ століття. Сукупність соціально-економічних умов та специфіка географічного положення призвели до того, що наша країна перетворилася в країну-транзит «живого товару». Особливо загрозливих форм набула торгівля жінками та дітьми.

Проблема, в першу чергу, полягає в тому, що виявлення та розслідування таких злочинів – це досить складний процес. Транснаціональна злочинність виробила добре відпрацьований механізм здійснення торгівлі людьми, при якому прослідкувати рух «живого товару» надзвичайно важко.

Проте, в Україні останнім часом намітились певні позитивні зрушення у ставленні до цієї проблеми як у пересічних громадян, так і представників владних структур. Створено правову базу для боротьби з торгівлею людьми, розроблено урядову програму щодо запобігання торгівлею жінками і дітьми. До речі, Україна, поряд з Бельгією та Німеччиною, на законодавчому рівні визнала торгівлю людьми тяжким злочином.

‪‎Команда ДСЗ також не стоїть осторонь цієї глобальної проблеми. Ми є учасниками Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. 

Центрами зайнятості постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, спрямована на інформування громадян щодо ризиків нелегального  працевлаштування за кордоном.

Також ведеться робота по підвищенню правової культури та обізнаності громадян України щодо захисту трудових прав мігрантів, їх прав на соціальне забезпечення та іншої інформації, що підвищує рівень обізнаності з цих питань.

У  центрах зайнятості вже звичними стали заходи  за участю соціальних партнерів, владних структур, правоохоронних та контролюючих органів, де спільно обговорюються питання, пов’язані з нелегальною трудовою міграцією.

29 липня 2019 року директор Державного центру зайнятості Ольга Макогон зустрілася представниками благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я». Ця організація з 2005 року реалізовує в Україні соціальні програми, зокрема, нині  – проект  «Комплексний підхід до вирішення проблем гендерно зумовленого насильства та насильства по відношенню до хлопчиків, дівчат, жінок та чоловіків в східних регіонах України», до участі в якому серед інших державних установ запрошена й служба зайнятості.