29.10.2018 | 17:50

Сьогодні, 29 жовтня, в Укрінформі у рамках реалізації проекту Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» – «Ветерани: від діалогу до працевлаштування» відбулося засідання круглого столу за участю заступника Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Романа Кригана.

Проект започатковано з метою створення сприятливих умов для соціальної адаптації та працевлаштування ветеранів АТО та реалізується за кошти державного бюджету.

У заході також взяли участь та виступили: голова Київської філії ВГО «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Вікторія Кравчук; завідувач сектору в місті Києві державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО Володимир Примаченко; керівник проекту Наталія Московець; ветерани АТО Вікторія Ломоносова, Сергій Цигіпа та Андрій Ільченко.

«Для державної служби зайнятості працевлаштування учасників АТО є одним із пріоритетних завдань. Тому приємно чути від ветеранів, що проект дійсно запрацював. Сьогодні в усіх центрах зайнятості країни обладнані окремі куточки для учасників АТО, відбуваються спеціальні семінари та тренінги, що сприяє поверненню ветеранів до мирного життя», – зазначив Р. Криган. 

Далі він додав: «Служба зайнятості пропонує ветеранам участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, за потреби, проводить професійну підготовку, перепідготовку та підвищення їхньої кваліфікації, а також здійснює виплату допомоги по безробіттю, у тому числі одноразову її виплату для започаткування власної справи».

Нагадаємо, що проект «Ветерани: від діалогу до працевлаштування» стартував 25 жовтня 2018 року. Перші заходи, а саме – триденний тренінг та зустрічі з роботодавцями, було проведено за участю 60 колишніх бійців АТО в столиці та Київській області.

Учасник заходів, ветеран АТО А. Ільченко зауважив, що його особисто приємно здивувало, що на зустріч до них у вихідний день приїхали не менеджери, а особисто керівники підприємств. Ветеранам важливо відчувати, що про них пам’ятають та турбуються. І дуже важливим є те, що цей проект фінансується державою.

 

До відома:

Упродовж дев’яти місяців 2018 року послугами державної служби зайнятості скористалися 20,3 тис безробітних з числа учасників АТО, з них –1,3 тисяч мали інвалідність. Допомогу по безробіттю отримували 18,0 тисяч учасників АТО, з них 1,2 тисяч – особи з інвалідністю.

За сприяння служби зайнятості роботу отримали 5,3 тис учасників АТО, з них 172 особи з інвалідністю. У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 1,3 тисяч учасників АТО. Для започаткування власної справи 310 учасників АТО отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю, з них 28 осіб з інвалідністю.

Протягом січня–вересня поточного року 1,5 тис учасників АТО проходили професійне навчання за направленням державної служби зайнятості, з них 60 осіб з інвалідністю.