11.02.2020 | 17:48

За підтримки спеціальної Програми «НATO-Україна» черкаські військовослужбовці отримають цивільну спеціальність. У рамках проєкту перепідготовки військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку, на базі Черкаського міського центру зайнятості відбулось урочисте відкриття курсів за напрямом «Менеджмент перевезень і логістика».

Реалізація проєкту проходить за підтримки Офісу зв’язку НАТО в Україні, обласної служби зайнятості та обласного військового комісаріату із залученням фахівців навчального центру громадської організації «Ліга офіцерів». Навчання, яке здійснюється за кошти Північноатлантичного альянсу, проходитиме  на базі Черкаської районної філії ТОВ «Український центр підготовки плавскладу». На курс прийнято 22 військовослужбовці. Серед них є вже звільнені з лав Збройних сил України та ті, які підлягають звільненню в запас або відставку найближчим часом.

У вітальному слові менеджер Програми  Крістофер Штаудт наголосив, що  починаючи з 2000 року НАТО підтримує Україну в реалізації програм соціальної адаптації та перепідготовки демобілізованих військовослужбовців задля підвищення їх шансів на працевлаштування у цивільній сфері.

Також він наголосив, що особливість курсу за програмою «Менеджмент перевезень і логістика» полягає в практичній складовій. Після отримання свідоцтва й проходження акредитації в Державній службі морського та річкового транспорту України, випускники мають великі шанси знайти престижну та високооплачувану роботу, адже в Черкасах працюють багато фірм, які ведуть свою діяльність у сфері логістики, організовують морські та річкові перевезення. Саме до такої роботи будуть підготовлені випускники цих курсів. А дехто з них, можливо, отримає ліцензію й відкриє власний бізнес із надання відповідних послуг.

Під час навчання слухачі поглиблено вивчатимуть морське законодавство, англійську мову, необхідну для опанування специфічної термінології логістики та менеджменту, отримають корисну інформацію щодо механізмів створення власної справи, навички роботи на комп’ютері тощо. Останні два тижні навчання передбачають отримання суто практичних навичок.

Привітавши присутніх з початком занять, директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко подякував представника НАТО в Україні за підтримку наших військовослужбовців та наголосив на важливості та доцільності проведення такого навчання. Він також побажав слухачам, щоб отримані знання допомогли їм знайти своє місце у цивільному житті та успішно працювати задля розвитку регіону й країни. 

«Ми сподіваємось, що здобуття військовими цивільної спеціальності  сприятиме їх успішній професійній самореалізації та відкриватиме нові можливості у процесі адаптації до мирного життя», - відзначив Г. Дендемарченко.

У свою чергу директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак розповіла присутнім про послуги служби зайнятості, нові сервіси у роботі з клієнтами, а також наголосила на можливості проходження професійного навчання за направленням служби зайнятості з гарантією подальшого офіційного працевлаштування.

Випуск спеціалістів за новою програмою запланований на кінець квітня 2020 року.

Довідково: На сьогодні Програма «НATO-Україна» дає можливість пройти підготовку за такими напрямками: менеджмент, маркетинг, англійська мова, економіка малих підприємств, радіоелектроніка, дизайн, інформаційні технології, охорона, навігація маломірних суден тощо. Бюджет програми, затверджений на 2020 рік, дозволить здійснити перепідготовку близько 800 чоловік. На весь час реалізації проєкту близько 11 000 колишніх військовослужбовців вже пройшли навчання.