12.02.2016 | 13:29

11 лютого на базі Хмельницького обласного центру зайнятості відбувся захист бізнес-планів учасників проекту Міжнародної організації з міграції в «Стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні». Цей Проект впроваджується в Україні за участю координатора Проекту Віктора Фурсова та голови правління громадської організації «Подільський центр «Гендерна рада»» Тетяни Баєвої.

На розгляд комісії свої бізнес-плани представили 30 осіб, серед них – 9 безробітних переселенців та демобілізованих учасників АТО, які перебувають на обліку в службі зайнятості. Учасники проекту планують розпочати власну справу у сфері бухгалтерських послуг, ремонту та інших побутових послуг, виготовлення декоративних виробів із заліза, пошиття одягу для домашніх тварин, надання манікюрно-педикюрних послуг тощо.

За результатами рішення комісії Міжнародної організації з міграції в Україні автори найкращих бізнес-проектів отримають грант у розмірі до 900 доларів США на розвиток власного бізнесу та закупку необхідного обладнання.

«Хмельницька служба зайнятості також заохочує безробітних до відкриття власної справи. Майбутні підприємці безкоштовно проходять професійне навчання, відвідують семінари та отримують фахові консультації з фінансових та юридичних питань.  Забезпечивши роботою себе, колишні безробітні часто самі стають роботодавцями, а за кваліфікованими працівниками звертаються до служби зайнятості», – зазначив директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

За словами директора обласного центру зайнятості, протягом 2015 року служба зайнятості Хмельницької області надала 1866 консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності. 520 безробітних осіб започаткували власну справу, отримавши одноразову фінансову допомогу по безробіттю. Підприємці-початківці розпочали свою діяльність у сферах торгівлі та ремонту автотранспортних засобів – 47,3%, сільського, лісового та рибного господарства – 10,6%, професійної та науково-технічної діяльності – 12,9% тощо.