18.12.2020 | 12:20

Наприкінці грудня традиційно підбивають підсумки року, що минув, та пишуть плани на рік прийдешній.  Команда служби зайнятості напередодні ювілею звітує за 30 років своєї діяльності. 

З першого дня роботи, з 21 грудня 1990 року, два основних вектори служби були незмінними: пошук пропозицій роботи для безробітних та підбір працівників для роботодавців. 

За 30 років послугами служби зайнятості скористалися 37 млн. українців. Нове робоче місце за сприяння служби знайшли понад 20 млн громадян. Підприємцями стали 397 тисяч колишніх безробітних.  Види діяльності, в яких вони започаткували власну справу, найрізноманітніші: сфера послуг, торгівля, вирощування ягід, ковальство, фермерство, виготовлення крафтових сирів та солодощів.  

Пропозицією пройти  професійне навчання за сприяння служби зайнятості скористалися 4 млн безробітних громадян. У центрах професійно-технічної освіти, які діють в системі служби зайнятості,  нову професію або кваліфікацію здобули  385 тисяч слухачів. Наразі в центрах ліцензовано 95 спеціальностей, а рівень працевлаштування випускників сягає 90%. 

Ваучер на навчання отримали 33 тисячі громадян, а це означає, що в них почався новий етап професійного розвитку. 

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 7 млн громадян. Такі роботи організовуються для тимчасової матеріальної підтримки безробітних і виконуються ними на добровільних засадах. Це, зазвичай, благоустрій територій, супровід людей з інвалідністю,  догляд за громадянами в закладах соціальної сфери, надання допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих військових.

Роботодавець - клієнт служби зайнятості номер 1. Є така думка, і вона цілком слушна. Кількість роботодавців, які звертаються по допомогу в укомплектуванні вакансій, зростає щороку. Упродовж 2020 з центрами зайнятості співпрацювали  165 тис роботодавців. 

Які послуги гарантує роботодавцям служба зайнятості? Звичайно, якісний та оперативний підбір потрібних працівників. Фахівці служби зайнятості допоможуть організувати співбесіду з шукачами роботи  - онлайн чи офлайн - відповідно до побажань. Ще одна затребувана послуга - професійне навчання безробітних на замовлення роботодавця під конкретне робоче місце. 

Аби оптимізувати всі ці процеси та суттєво зекономити час, на вебсайті служби зайнятості є можливість створити електронний кабінет роботодавця. Цей застосунок дозволяє переглядати резюме шукачів роботи з будь-якого гаджета, відслідковувати, як укомплектовуються вакансії на підприємстві, створювати пропозиції роботи та передавати їх для подальшої модерації та розміщення на сайті.

У планах служби зайнятості - надалі будувати партнерські стосунки з роботодавцями, стимулювати їх до створення нових робочих місць, розвивати активні програми сприяння зайнятості.