22 березня відзначають професійне свято таксисти всього світу. У далекому 1907 році на вулицях Лондона з’явилися автомобілі, обладнані  спеціальними лічильниками – таксиметрами. Тому такий міський транспорт почали називати таксі,  а водіїв, відповідно, – таксистами.

Професія таксиста не така вже й легка, як здається на перший погляд, адже водій повсякчас повинен бути пильним, обережним на дорозі та ввічливим зі своїми клієнтами.

На думку профільних експертів, загальний об’єм ринку таксі в Україні становить близько 40 млрд грн на рік. З них частка оподаткованих прибутків – 1 млрд грн. Близько 96% ринку перебуває в «тіні», а його учасники повністю або частково приховують свої прибутки. Робота таксиста, як правило, не оформлена ні трудовим договором, ні як ФОП. Особи, які працюють таксистами, дуже часто розглядають таку діяльність як можливість отримання додаткового доходу. Сьогодні є багато онлайн-сервісів, за допомогою яких можна замовити перевезення за допомогою смартфону.

Державна служба зайнятості підтримує розширення можливостей для зайнятості, але наголошує, що навіть підзаробляти треба легально! Це дозволить таксистам бути соціально захищеними, зокрема у випадку настання безробіття.

Насправді дуже складно собі уявити життя без послуг таксі, адже незважаючи на збільшення кількості автомобілів у населення, професія водія завжди буде затребувана на ринку праці.

Державна служба зайнятості пропонує вакансії водіїв, а головне – офіційне працевлаштування в будь-якому регіоні України. Станом на сьогодні у базі даних державної служби зайнятості є 5 202 вакансії водіїв, серед них –пропозиції роботи для водіїв маршрутних таксі та водіїв-експедиторів із заробітною платою 15 тисяч гривень.

Команда ДСЗ вітає всіх таксистів із професійним святом!

Анонс/Подія: 
Подія