17 березня – професійне свято в працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення. В Україні його почали відзначати з 1995 року.

Сфера комунального господарства завжди була вагомою в житті суспільства. Сьогодні ЖКГ залишається однією з головних сфер, яка забезпечує комфортні умови життя тисячам людей. Це, насамперед,  тепло світло, вода в будинках, школах, садочках, лікарнях, а ще – благоустрій і краса наших міст.

У цій сфері задіяні люди багатьох професій: слюсарі, сантехніки, електрики, стропальники, електрозварники, водії, трактористи, столяри тощо.

Наразі багато з цих професій не є рейтинговими і популярними серед молоді, проте, наприклад, сантехнік – справжній профі і майстер на всі руки – завжди має пристойну заробітну плату. В Україні ж досі маємо «моду» на професії, які, на жаль, не затребувані на ринку праці.

За даними Держстату України, у січні 2019 року  кількість штатних працівників у сфері житлово-комунального обслуговування становила 187 тисяч осіб. Середній розмір оплати праці таких працівників – 7,8 тисяч гривень.

Державна служба зайнятості пропонує безкоштовне навчання та перенавчання в Центрах професійної-технічної освіти за спеціальностями муляр, газоелектрозварник, слюсар-сантехнік, маляр, штукатур, оператор котельні. Перелік усіх спеціальностей дивіться за посиланням https://www.dcz.gov.ua/map/mapa-specializaciy.

Станом на сьогодні в державній службі зайнятості зареєстровано 3,6 тисяч вакансій у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, зокрема 2,8 тисяч вакансій на підприємствах з обслуговування будинків та територій.

Вітаємо із професійним святом всіх працівників житлово-комунального господарства!

 

Анонс/Подія: 
Подія