17 сiчня 2018
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Безробіття у світі

"Українці не забирають у поляків робочі місця", - експерт
 
27.01.2017 версія для друку
"Українці не забирають у поляків робочі місця", - експерт

Українські заробітчани почали масово відкривати для себе польський ринок праці. Але якщо раніше наші співвітчизники працевлаштовувались переважно у сфері сільського господарства і на нетривалий строк, то 2016 рік цю ситуацію істотно змінив, пише видання Rzeczpospolita, передає Наш вибір.

У 2016 році польські фірми та компанії видали 1,3 млн. дозволів на сезонну або ж тимчасову працю для мігрантів зі сходу, більшість з якихукраїнці. За даними Міністерства у справах сімї, праці і соціальної політики Польщі, це приблизно на дві третини більше, ніж у 2015 році, який також в свій час призвів до різкого збільшення попиту на мігрантів із сусідніх країн.

У Міністерстві зазначають, минулого року збільшилась і кількість виданих дозволів на постійне працевлаштування у Польщі. Підприємці видали таких документів 123 тисячі і 83% з нихукраїнцям. І це вже працевлаштування не у традиційній до цього сфері сільського господарства. Мова йде про роботу на будівництві, у галузі обслуговування, на виробництвах й фабриках та у транспортних компаніях, де українські заробітчани користуються попитом та добрими відгуками. У повідомленні наголошують, що якщо у 2010 році в сільському господарстві було працевлаштовано 60% від усіх мігрантів-заробітчан, то у 2016 вже тільки 27%.

«Українці не забирають у поляків робочі місця і не демпінгують заробітню плату. Вони заробляють в середньому 2 тисячі злотих, а до цього треба додати видатки на проживання», – підкреслює Томаш Дудек, головний директор агентства Otto Polska, яка минулого року працевлаштувала 2,5 тисячі українців (що на 900 осіб більше, аніж роком раніше).

Не зважаючи на потужний приплив робочої сили з Україні, у Польщі досі залишається чимало галузей, де все ж таки відчувається брак спеціалістів. “Поглядають  й на інших східних сусідів, зокрема на Білорусь і Молдову, але тамтешні бюрократичні закони та неясні законодавчі положення не є надто привабливими для польського працедавця, зазначає видання.

 

Джерело: svitua.com.ua

 

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати