11 грудня 2017
Про ДСЗ Про правління Фонду Прес-центр Нормативно-правова база Статистична інформація Доступ до публічної інформації Державні закупівлі
Веб-сайти РегЦЗ
Пошук
по цьому порталу
по мережі сайтів
Розширений пошук
Логін
Пароль
Увійти  
Головна » Прес-центр » Новини

Міністр соцполітики обговорив у Полтаві питання працевлаштування ВПО
 
01.12.2017 версія для друку
Міністр соцполітики обговорив у Полтаві питання працевлаштування ВПО

30 листопада 2017 року в Полтавській обласній державній адміністрації Міністр соціальної політики України Андрій Рева взяв участь у роботі круглого столу «Нові можливості для кожного: як повернути непрацюючих працездатних громадян на ринок праці».

Саме в Полтавській області реалізується пілотний проект із залучення до роботи не працюючих працездатних членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб «Рука допомоги».

Робота щодо реалізації пілотного проекту розпочалася ще в 2016 році. І вже в цьому році до Полтавського обласного центру зайнятості для працевлаштування було направлено 102 особи.

«В рамках проекту малозабезпечені особи та внутрішньо переміщені особи мають унікальну нагоду розпочати власну справу, отримуючи на це до 65 тис. грн. позики. Іншим особам допомагаємо знайти роботу. Мета проекту вкрай проста: мотивувати людей працювати й заробляти. Адже головне тут – бажання людини щось змінити. А такі програми допомагають у подальших кроках», - зазначив відкриваючи засідання круглого столу голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко.

У 2017 році з метою активізації пілотного проекту було опрацьовано майже усі особові справи членів сімей, які отримують допомогу малозабезпеченим сім’ям та дані Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб.

Станом на листопад 2017 року 959 мешканців (або 24,3% потенційних учасників пілотного проекту) Полтавщини виявили бажання взяти участь у пілоті та подали заяви до управлінь соціального захисту населення, у тому числі 205 заяв від внутрішньо переміщених осіб та 754 заяви від непрацюючих членів малозабезпечених сімей. Більше половини (496 чоловік) обрали форму участі у пілотному проекті громадські роботи, з них 92 особи – з числа внутрішньо переміщених осіб та 404 – непрацюючі члени малозабезпечених сімей. На постійну роботу виявили бажання працевлаштуватися 350 осіб (36,5% від поданих заяв), у тому числі 61 особа-  з числа внутрішньо переміщених осіб, 289 – члени малозабезпечених сімей.

Виявили бажання започаткувати власну справу та отримати фінансову допомогу на поворотній основі виявили 113 осіб (52 внутрішньо переміщені особи та 61 член малозабезпеченої сім’ї).

Виступаючи під час засідання круглого столу Міністр соціальної політики України Андрій Рева відзначив фахову роботу полтавських соціальних працівників, котрі за короткий проміжок часу вивели Полтавщину на перше місце серед областей, що беруть участь в реалізації пілотного проекту «Рука допомоги».

«Сьогодні ми вже маємо результати, які дозволяють сказати: проект життєздатний, він працює на користь країни, на користь людей,- зазначив Андрій Рева. - Хочу запевнити всіх, що з боку держави і надалі буде надаватись всебічна допомога. Цього року на виплату фінансової допомоги учасникам пілотного проекту в державному бюджеті було передбачено 20 млн. гривень. Більше 30 осіб вже отримали фінансову допомогу в розмірі до 65 тисяч гривень для започаткування власного бізнесу».

Міністерство соціальної політики України відзначає велику зацікавленість в участі у пілотному проекті, як з боку громадян, так із боку окремих регіонів і об’єднаних територіальних громад, які хотіли б, щоб проект «Рука допомоги» реалізовувався і у них. Міністерство ініціює продовження строку дії пілотного ще на півроку, до 31 грудня 2018 року та розширення географії проекту ще на декілька регіонів. Зокрема для посилення ефективності реалізації пілотного проекту зараз розглядається питання щодо збільшення максимального розміру фінансової допомоги для започаткування бізнесу – до 100 тисяч гривень. Цей крок має спростити відкриття власної справи та розширити перелік видів бізнесу, доступних підприємцю-початківцю.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева звернув увагу всіх присутніх на проблемні питання реалізації проекту «Рука допомоги», зокрема закликав більш тісніше працювати і взаємодіяти з найскладнішою категорією – довготривалими безробітними.

«Значна частина цих людей втратила мотивацію до праці і наше завдання- дійти до кожного, створити всі необхідні передумови для повернення людини до активного життя, на ринок праці. Активній частині пілотного проекту, і тут велику роль відіграють вимушені переселенці, ми пропонуємо допомогу у відкритті власної справи. Для тих довготривалих безробітних, які дійсно шукали, але не змогли знайти роботу і опустили руки, ми запропонуємо фінансові стимули роботодавцям за їх працевлаштування. Нарешті, людям, які з різних причин не можуть працювати постійно, ми пропонуємо громадські роботи», - сказав Андрій Рева. За словами Міністра, задіяний у проекті інструментарій дозволяє охопити практично весь спектр цільової аудиторії – довготривалих безробітних та внутрішньо-переміщених осіб, які мають складнощі з працевлаштуванням.

«Шановні учасники круглого столу, - звернувся до учасників Андрій Рева, виконавши нашу місію в пілотному проекті, яка полягає у виробленні ефективно діючого механізму переходу людей з категорії соціально пасивних довготривалих отримувачів державної допомоги до категорії платників податків, ми з вами зробимо дуже важливу справу для всієї країни. Допоможемо державі та суспільству вирішити багато найгостріших соціальних проблем».

Вже наступного року у Міністерстві соціальної політики України планують провести загальноукраїнський форум для фахівців зі всіх регіонів, разом з учасниками проекту «Рука допомоги». Метою такого форуму стане спроба узагальнити унікальний досвід реалізації пілотного проекту, ключові проблеми та пропозиції, які увійдуть до законопроекту, що буде створений за результатами пілотного проекту.

В роботі круглого столу взяли участь також представники Міністерства соціальної політики України, Державної служби зайнятості (Центрального апарату), Консорціуму, бізнесу, голови об’єднаних територіальних громад області, волонтерських та громадських організацій, безпосередні учасники пілотного проекту, які розповіли свої «історії успіху» та висловили слушні пропозиції щодо подальшої реалізації пілотного проекту «Рука допомоги».

Новини з Веб-сайтів РегЦЗ
31.01.2017
У БУЧАЦЬКОМУ РЦЗ - МІНІ-ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Бучацькому районному центрі зайнятості для 29 безробітних проведено міні-ярмарок вакансій за участю філії "Бучацький райавтодор"
далi »
31.01.2017
АКЦІЯ "ВИПУСКНИК" У ШКОЛАХ СІЛ БАРИШ ТА ОЗЕРЯНИ
30 січня цього року фахівці Бучацького районного центру зайнятості провели акцію "Випускник" для старшокласників ЗОШ сіл Бариш та Озеряни.
далi »
31.01.2017
Альтернатива зайнятості - служба за контрактом
У Березанському районному центрі зайнятості відбувся семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України за участі начальника відділення комплектування Березанського РВК
далi »
31.01.2017
День відкритих дверей у Врадіївському РЦЗ
На допомогу у вирішенні питання професійного самовизначення був направлений День відкритих дверей для учнів 10-го класу ЗОШ № 3 у Врадіївському районному центрі зайнятості
далi »
31.01.2017
Підберемо кадри разом
Нещодавно в приміщенні Первомайського міськрайонного центру зайнятості було проведено 2 міні-ярмарки вакансій на замовлення ПАТ "ЗАВОД "ФРЕГАТ"
далi »
Опитування
Яка інформація вас найбільше цікавить на сайті Державної служби зайнятості?
послуги щодо працевлаштування;
безкоштовне професійне навчання;
як відкрити власну справу;
отримання допомоги по безробіттю;
пошук кваліфікованих працівників;
інформація для учасників АТО та переселенців;
законодавство у сфері зайнятості;
новини служби зайнятості;
статистична інформація;
інше.
Проголосувати Проголосувати
Результат опитування Проголосувати